alergolog-szczecin

Dbamy o Wszystkich

W Gabinetach Cukrowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka kładziemy ogromny nacisk na troskę o zdrowie każdego członka rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i dzieci.

Jednak równocześnie jesteśmy przekonani, że zdrowie wszystkich członków rodziny jest kluczowe dla tworzenia silnej i szczęśliwej rodziny.

Alergolog Szczecin

Szukasz doświadczonego alergologa w Szczecinie? Dobrze trafiłeś.

 

Zarezerwuj wizytę już teraz.

 

Telefon  : + 48 510 777 636

Alergolog to specjalista w dziedzinie medycyny, który koncentruje się na diagnozowaniu i leczeniu alergii oraz innych chorób związanych z nieprawidłową reakcją układu odpornościowego na substancje obecne w naszym otoczeniu, znane jako alergeny. Do najczęstszych alergenów należą te wziewne (np. pyłki, roztocza, pleśnie), pokarmowe (np. orzechy, mleko, gluten), kontaktowe (np. lateks, nikiel), a także leki i jady owadów.

 

Podczas wizyty u alergologa, pacjent może spodziewać się szczegółowego wywiadu dotyczącego jego historii medycznej i objawów. Lekarz zazwyczaj zleca różne testy alergiczne, takie jak testy skórne (prick test, testy płatkowe) lub badania krwi (np. testy na obecność specyficznych przeciwciał IgE), aby zidentyfikować konkretne alergeny odpowiedzialne za reakcje alergiczne.

 

Na podstawie uzyskanych wyników, alergolog może zaproponować różnorodne metody leczenia, które mogą obejmować unikanie alergenów, stosowanie leków przeciwhistaminowych, kortykosteroidów, leków stabilizujących mastocyty czy immunoterapię. Celem terapii jest nie tylko łagodzenie objawów, ale również dążenie do długoterminowej kontroli nad alergiami, co może znacząco poprawić jakość życia pacjenta.

Typ porad

  • Przewlekły kaszel, katar (w tym alergiczny nieżyt nosa)

  • Astma oskrzelowa

  • Alergie wziewne i pokarmowe

  • Atopowe zapalenie skóry

  • Pokrzywki

  • Nadwrażliwość pokarmowa

Nasi specjaliści

Scroll to Top